sadsad x
asdasd

Tüm İçerikler

Paça Çorbası

02 Aralık 2020

Özenle temizlediğimiz, titizlikle hazırladığımız terbiyeli kuzu paça çorbalarını denediniz mi? Çocukların zihin gelişimine katkıda bulunan, cildi güzelleştiren ve bağışıklığı güçlendiren bu sağlık deposunu sizin için hazırladık, şişeledik ve içmeye hazır hale getirdik. 8 saat kaynayan ve kolajen miktarını arttırmak için yine ilikli kemik suyu ile desteklediğimiz mevsim sebzeleri ile lezzetlendirilen terbiyeli kuzu paça çorbamız şimdi Seraf kalitesiyle sofralarınıza geliyor.

Devamını Oku

İlikli Kemik Suyu

24 Eylül 2020

Doğru bir hazırlanış ve kullanım ile vücudumuz için çok yararlı bir besin kaynağı olan ilikli kemik suyu; tam bir kolajen kaynağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücudumunuz birçok kısmına ve özellikle cilt sağlığına yüksek derecede olumlu etkileri bulunan kemik suyu, kullanımına bağlı olarak dinç bir zihin ve genç bir görünüm sağlamaktadır.

Devamını Oku

Binlerce Yıllık Kadim Bir Lezzet Nar Ekşisi

04 Eylül 2020

Zengin salataların, enfes bir bulgur pilavının, çok sevdiğimiz kısırın,
çiğ köftenin olmazsa olmazı; Türk yemek kültürünün en özel ögelerinden
Nar Ekşisi; mutfağımıza özgü ve çok önemli bir sos olarak sofralarımızdaki önemini her dönem koruyor.

Devamını Oku

Çanakkale Tevfikiye Domates Hasadı

31 Ağustos 2020

Kaz Dağları’ndan gelen soğuk rüzgarlar ve boğaz rüzgarlarının buluştuğu sıra dışı bir hava sirkülasyonuna sahip Çanakkale Kumkale Ovası’nın yüksek potasyum oranına sahip verimli topraklarında yetişen; kokusuyla, rengiyle, tadıyla akıl almaz bir güzelliğe sahip o enfes domatesleri mutfağımıza ve sofranıza taşımak için hasat zamanını iple çekiyoruz.

Devamını Oku

Bilecik Gölpazarı Vişne Hasadı

31 Ağustos 2020

Hafta sonlarınıza keyif katan efsanevi kahvaltılarımızda sizlerle paylaştığımız hem de online satışta beğeninize sunduğumuz Seraf imzalı muhteşem vişne reçellerimiz için kuşkusuz bu toprakların en iyi vişnelerine ihtiyacımız var.
Bu sebeple hasat için rotamızı bu yıl Bilecik Gölpazarı’na çevirdik ve eriyen karlar ve yağmur sularıyla beslenen vişne ağaçlarının bereketli meyvelerini dalından tek tek ellerimizle topladık. 

Devamını Oku

Keşkek

11 Ağustos 2020

Düğün, bayram, kına, nişan, asker uğurlama… Bu toprakların köklü kültüründe neşeyle hüznün hemhal olduğu anlardır hep… Ortak bir yazgının değişmeyen ritüelleri var çünkü. Anadolu insanın özü de bu ritüellerde saklı; bir yanı neşeyle barışık, bir yanı hüzünle karışık her daim. Belki de bundandır onca geleneğin bu denli sağlam kökler salarak, geçmişiyle kopmayan bağlar kurması. Bugün bile diyar diyar her köşesinde yaşatılan geleneklerin, unutulmayan anlar ve anıların olması, bu coğrafyanın bereketli topraklarının, yaşanmışlıkları ardında bırakarak değil de yanında geleceğe götüren insanına armağanıdır. Ya dilde bir türkü olarak gelir, ya damakta bir tat olarak kalır.

Devamını Oku

Sac Tava

06 Ağustos 2020

Türk Mutfağı’ndaki zenginliği bugün yalnızca Osmanlı ve Saray Mutfağı ile sınırlı tutmak büyük bir yanılgı olur. Çünkü yüzyıllar boyu farklı medeniyetlere beşik olan Anadolu, köklü kültüründe binlerce yemek çeşidini ve farklı halkların mutfak izlerini barındırıyor. Orta Asya’dan gelen göçebe Türklerin getirdiği alışkanlıklardan, Anadolu Selçuklularına, Beylikler döneminden, Osmanlı Devleti’ne ve elbette gerek Ortadoğu coğrafyası, gerek Balkanlarla kurulan ilişkilerden alınanlar ve verilenler var. Bu zenginlik, sofralara ve yemek geleneklerine yansıyor, yansıyacak.

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.