SERAF MAHMUTBEY

SERAF VADİ

SİNEM ÖZLER

SERAF MARKET

HASAT

ŞARAP

Neden Anadolu Mutfağı?

Biz Seraf’ta yolu Anadolu’dan geçmiş medeniyetlerin yemeklerini elimizden geldiğince özüne sadık kalarak soframıza taşımaya çalışıyoruz. Bize göre yemeğin milliyeti olmaz, coğrafyası olur. Zira her mutfak içinden doğduğu coğrafyadan tarih boyunca gelip geçen tüm kültürlerin izlerini taşır. Göçlerle komşu topraklara yayılır, o toprakların mutfakları ile birleşir, etkileşir, zenginleşir.

Felsefemiz

Özüne Sadık Lezzet için, Özgün Yöntemler…

Biz Anadolu Mutfağı’nın özgün reçetelerini olabilecek en özüne sadık şekliyle yapıyoruz.

Mesela kıymayla yapılan yemekleri, çok daha zor, zahmetli ve zaman alıcı olmasına rağmen zırhla çekiyoruz. Zırhla çekilen kıyma makinede değil elle yoğruluyor, sadece ve sadece yüzyıllar öncesinden bugüne gelen tarifleri aslına en uygun şekilde size ikram edebilmek için.

Mesela içli köfteyi elde yapıyoruz, daha uzun sürüyor, daha maliyetli oluyor ama incecik, damağınızda eriyen Seraf İçli Köfteyi ancak böyle yapabiliyoruz. 

Biz Seraf’ta 20 dakikada bir çay demliyoruz, çünkü size asla bayat çay ikram etmeyiz, aynen evimizde misafire durmuş çay ikram etmeyeceğimiz gibi.

Yemeklerimizin birçoğunu odun ateşinde yavaş yavaş pişiriyoruz, bu yüzden mutfağımız her sabah saat 6’dan itibaren çalışmaya başlıyor.

Malzemenin İyisini Bulmak için Çok Seyahat Ediyor, Çok Çaba Harcıyoruz…

Mutfağın önemli girdileri için Türkiye’nin dört bir yanını geziyoruz. Her sebzeyi, meyveyi, bakliyatı sadece en iyisinin yetiştiği bölgeden değil, o bölgedeki en nam yapmış üreticiden alıyoruz. Her şeyi mevsiminde kullanmaya gayret ediyoruz.

Enginarı sadece Urla’dan almakla kalmıyoruz. Urla’daki tarlaları gezip, en iyi, en içimize sinen enginarı yetiştiren tarladan alıyoruz.

Reçel yaptığımız tüm meyveleri hasat zamanı gidip yerinden alıyor, ertesi gün reçelimizi kaynatıyoruz. Aynen evde yaptığınız gibi hiçbir koruyucu eklemeden.

Kadın Üreticiye Destek…

Eşitler arasında kadın üreticileri tercih ediyor ve destekliyoruz. Kadınların her alanda karşılaştıkları zorlukların farkındayız. Bu sebeple tedarikçi seçimlerimizi yaparken eşitler arasında kesinlikle kadın üreticiyi kayırıyoruz. Kadın kooperatifleri ile çalışıyoruz.

Seraf’ta Her Yemek Sadece Mevsiminde Yapılır…

Biz patronun doğa olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden her sebzeyi sadece mevsiminde kullanmaya özen gösteriyoruz. Eğer domatesin yetişmediği mevsimde salatanızda domates yoksa lütfen bize sitem etmeyin, sebebi size ilaçlı domates yedirmek istememizdir. Merak etmeyin biz salatanızı tatlandırmanın sağlıklı bir yolunu buluruz.

Malzeme Neden Önemli?

İyi yemek ancak iyi malzeme ile yapılır. İyi malzemenin peşinde tüm Türkiye’yi dolaşıyoruz.

İşte bu yüzden tüm taze baharatlarımızı kendi küçük bahçemizde kendimiz yetiştiriyoruz. Yemeğinize lezzet katması için üzerine iliştirilen taze kekik size sunulmadan kısa süre önce dalından koparılıyor.

Hem Seraf Restoran’da, hem de Seraf Dükkan’da size sunduğumuz her yemekte ve üründe malzemenin en iyisini ve en tazesini kullanıyoruz ve her ne pahasına olursa olsun bundan feragat etmiyoruz.

Yemeklerimizde kullandığımız kuzu etlerinin tamamı Trakya kıvırcık kuzu. Eti karkas olarak alıyoruz ve kendi kasabımızda işliyoruz.

Basında Biz

Rezervasyon

Sizi Seraf Vadi’de ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

12 yaş altı misafirler: Akşam 17:00’dan itibaren 12 yaş altı çocukları maalesef kabul edemiyoruz. Gündüz saatlerinde sizleri çocuklarınızla birlikte ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Rahat ve özenli giyim: Seraf Vadi’de sizlere rahat olduğu kadar özenli bir ortam sunmaya gayret ediyoruz ve bu konudaki tek kuralımız da “rahat ve özenli” kıyafet.

Rezervasyon değişikliği veya iptal: Gecikme ya da iptal durumunda önceden haber vermenizi rica ediyoruz, zira tüm yemeklerimizi taze malzemelerle ve günlük olarak pişiriyoruz.