sadsad x
asdasd

İade Süreci

İADE SÜRECİ

Siparişinizi aldıktan sonra 14 gün içinde cayma hakkı kapsamında ürününüz için iade talebinde bulunabilirsiniz.
6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 48’inci ve 84’üncü maddelerine dayanılarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 15. Maddesine istinaden aşağıdaki ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen, satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.
Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.


ÜRÜNLERİN GÖNDERİMİ
İadesi uygun bulunan ürünleri adresinize en yakın Aras Kargo’ya veya Yurtiçi Kargo’ya kendiniz götürebilir veya adresinize kurye talebinde bulunabilirsiniz.

Kargo ile yapacağınız gönderimlerde ise bu kapsamda sizden herhangi bir kargo ücreti talep edilmeyecektir.

İade Adresi: Seraf Gıda A.Ş. Mahmutbey Mah. Peyami Safa Cad. 38/D Bağcılar- İstanbul

Mesafeli Satış Yönetmeliği kapsamında tüketici cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on (10) gün içinde ürünleri satıcıya geri göndermek zorundadır.

Ürünler orijinal ambalajında güvenli bir şekilde paketlenmeli, satın alma faturası eklenmelidir.

İade formundaki gerekli alanların doldurulmuş ve ıslak imzalı halinin tarafımıza ulaşması gerekmektedir. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilmeyecektir.GERİ ÖDEMELER
Para iadeniz, cayma hakkını kullandığınıza ilişkin bildirimin tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde satın alım yaptığınız karta yapılacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.