sadsad x
asdasd

Vişne Hasadı

21 Ocak 2021

Bizler Seraf’ta sizler için her yıl 45 farklı şehirden, her birini memleketinden getirdiğimiz ürünlerimizi mükemmel bir tedarik zinciri ile tonlarca ürünü Seraf mutfağına ulaştırdık. Zirai ilaç kullanılmamış, en doğal ürünlerin peşinden giderken aynı zamanda Anadolu’nun yerel üreticisini ve çiftçisini doğrudan destekledik ve bugün yine aynı gaye ile Bilecik’in Gölpazarı ilçesine geldik. Bu bölgenin vişneleri doğal gübre ile beslenen sofralık vişneler.

Bu harika bahçenin bir özelliği de hiç bir sulama sisteminin bulunmaması. Yıl boyunca eriyen kar suları ve yağmur suları ile hayat bulmuş bu güzel meyvelerimizi Anadolu insanının sıcakkanlılığı eşliğinde hep beraber dallarından topladık ve hasadı gerçekleştirdik. 24 saat geçmeden tam 1.7 ton vişnemizi her zaman olduğu gibi yine “tarladan sofraya” dedik ve reçellerimizde, marmelatlarımızda, yaz boyunca salata soslarımızda kullanmak üzere restoranımıza götürdük.

Mutfağımıza getirdiğimiz her bir vişneyi tek tek elle ayıklayıp temizledik ve 60 büyük kazanda vişnelerimizi kaynattık. Ekolojik sistemin sürdürülebilirliği için her zamanki gibi atkısız mutfağa destek olduk. Ürünlerimizin yaprağını sapını atmadık, kuruttuk ve kış çaylarımızda kullanmak üzere sakladık.

Bizler şimdiden denemeniz için sabırsızlanıyoruz, sizleri en kısa zamanda Seraf’a bekliyoruz. Seraf’ın katkısız vişne reçellerini ister haftasonu kahvaltılarınızda tadabilir, isterseniz şarküterimizden alıp evlerinizde sofranızı renklendirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.