Seraf Mahmutbey

Hakkında

Bundan 7 sene önce Mahmutbey’de Seraf restoranı hayata geçirirken, şehir merkezinden uzakta da olsak, iyi yemeğe düşkün kişilerin, Anadolu mutfağının en özgün lezzetlerinin, hoş ve rahat bir ortamda tadını çıkarabilecekleri bir mekan yaratmayı hayal etmiştik. Bu hayali kurmamızdan 6 sene sonra Seraf Mahmutbey 2023 İstanbul Michelin Rehberi’nin tavsiye listesindeki yerini aldı. Hergün daha taze, daha özgün, daha lezzetli yemek ve daha iyi servis peşinde çalışmaya devam ediyoruz.

Seraf Mahmutbey, MICHELIN Guide İstanbul’un 2023 baskısında önerilmektedir.

Hediye

Sevdiklerinize hafızalarında yer edecek bir Seraf deneyimi hediye etmek isterseniz aşağıdaki butona tıklayıp dilediğiniz menü alternatifini seçerek ödemesini kolaylıkla yapabilirsiniz. Misafirinizin tek yapacağı şey kapıda rezervasyon adını söylemek, gerisi bize emanet…

Hediye kartı satışımız çok yakında başlayacaktır.

Rezervasyon

Sizi Seraf Mahmutbey’de ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Seraf’ta kullanılan malzemelerde sağlığınızı her zaman ön planda
tutuyor, yeni hasatlar, taptaze sebzeler, doğal ortamında yetişen hayvanlardan elde edilen en iyi etler, tarlasından toplayıp, yöresinden bulup getirdiğimiz, usta şefimizin hünerli ellerinde hayat bulan Anadolu / Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini sunuyoruz.

Gecikme ya da iptal durumunda önceden haber vermenizi rica ediyoruz, zira tüm yemeklerimizi taze malzemelerle ve günlük olarak pişiriyoruz.

Seraf Mahmutbey’de rezervasyon yaptırmak için (0212) 445 55 05 / 0533 925 73 75 no’lu telefonlardan ya da mahmutbeyrezervasyon@seraf.com.tr  mailinden bize ulaşabilirsiniz.

Seraf Mahmutbey Dükkan

Biz SERAF’ta Anadolu medeniyetlerinin mutfaklarında pişmiş yemekleri orijinaline sadık kalarak pişirmeye çalışıyoruz. Bunu yapmak hiç kolay olmadığı gibi ev şartlarında yapmak neredeyse imkansız. Mesela lahmacunun hası zırhla çekilmiş kıymadan yapılır ama kaç evde zırhla kıyma çekilebilir ki? Ya da kaç kişi enginarı en güzel olduğu mevsimde Urla’nın en güzel tarlasından alabilir?

İşte bu yüzden SERAF için hazırladıklarımızın evlerinizde de aynı kalitede tadına varılabileceğinden emin olduğumuz her şeyi SERAF DÜKKAN’da sizin beğeninize sunuyoruz. Afiyet olsun!

Seraf Mahmutbey Dükkan

Mahmutbey, Peyami Safa Cd. 38/D, 34218 Bağcılar/İstanbul